Ráno jsme vyrazili z Palau do městečka Santa Teresa Gallura, kde se nachází populární pláž Rena Bianca. Zaparkovali jsme na parkovišti pro obytky, které je hned na začátku městečka. A protože byl víkend, na pláži se nedalo hnout a zážitek byl úplně opačný. Vlastně sem se ani nekoupala. Nejhezčí byla pláž při pohledu z vyhlídky. Nádherná azurová barva moře tak jak to o Sardínii celou dobu slýcháte.

Pláž Rena Bianca
Santa Teresa Gallura, pláž Rena Bianca

Prošli jsme si tedy spíš městečko, udělali procházku, nakoupili pár místních tradičních sušenek. Většina obsahuje mandle a některé jsou hodně zdobené, prodávají se na váhu. Mimochodem sem dostala v obchodě vynadáno, protože sem tam vkročila lehce oděná tak, že mi koukaly plavky.

Sardinské sušenky, mandlové amaretto.

Oběd jsme si uvařili v obytce, měli jsme nakoupené krásné salsicci, takže spaghetti s rajčatovkou a salsicciou. Vaření v obytce je prima! Stačí vzít pár kousků oblíbeného nádobí a jste skoro jak doma.

Pokračovali jsme a hledali kde zakempovat. Tak jsme našli první a jediný kemp – La Liccia, kde jsme na Sardinii nocovali. Ten byl u divoké obrovské stejnojmenné pláže , která je oblíbené pro windsurfing a jsou na ní písečné duny Rena Majore.

Mnohokrát jsme seděli jen tak v dunách a zasypávali se pískem, který byl světlý a jemný jak hladká mouka. Úžasná aktivita na celý den :) v moři se tu moc koupat nedá, protože je hodně vln a my měli smůlu na spoustu řas. Po odpoledni na pláži sme se vydali do kempu, kde jsme si uvařili večeřeli a vytáhli křesílka. Příjemný večer.