Vzbudili jsme se v poklidném letovisku mezi vilkami u náměstí s výhledem na moře. Na nic jsme nečekali, jen jsme koukli, že tu můžem zůstat parkovat a vydali se asi 300m k pláži. Martin ten dokonce zvládl ranní vyběhnutí, takže měl extra krásný start dne. Golfo Aranci je jedno z mnoha letovisek kus od Olbie, kam se jezdí. Dorazili jsme na docela hezkou pláž, kde byl parčík s barem a vedle úplně prázdná pláž.

Dobré ráno!
Spiaggia Golfo Aranci, 7. září dopoledne :)

Zatím všechno nasvědčovalo tomu, že září na Sardínii je dobrá volba. Teplo příjemné, moře koupatelné. Později se opravdu ukázalo, že Sardinie je půlkou září dost vylidněná, což je ideální. Dali jsme si drink v baru, posedávali na trávě a koupali se. Áda zmrzku a zkusil si šnorchl. Davíďák se chvilku nosil v hájku a pak si odpočíval v kočárku.

Na oběd jsme vyrazili kousíček vedle do příjemné restaurace La Spigola s terasou přímo na pláži. Bez přemýšlení sem si objednala fregola con vongole, sardinské kuličkové těstoviny s mušlemi. Adámek dětské špagety a Martin kalamáry. Oběd tady na pláži chutnal fakt skvěle.

Sardinský chléb carasau, těstoviny fregola con vongole a smažené kalamáry

Po obědě jsme se sbalili a jeli poznávat další pláže po okolí. Některé letoviska měli zakázaný vjezd obytek, tak sme nakonec dojeli ke Golfo Pevero, kde jsme na velkém parkovišti nechali obytku a šli se koupat na pláž Romazzino. Plážička příjemná, ovšem mě se začlo dělat zle. Jak tak ležím na pláži, tuším, že musím rychle zmizet do křoví. Matně si vybavuju, jak to bylo posledně, když jsem jedla mušle. I tentokrát sem skončila třema hodinama křečí a zvracení. Včetně Porto Cervo, kde sem málem musela vyskočit mezi jachty a seniory v nažehlených košilích.

Pláž Romazzino
Pláž Romazzino

Miliardářské Porto Cervo jsme si tedy projeli a prohlídli si ho jen tak z obytky, nezastavovali jsme. Večer může mít hezkou atmosféru, ale nemyslím si, že by bylo nutnou zastávkou.

Severní Sardínie Palau

Pokračovali jsme na sever a večer dorazili do Palau, města, kam jsme vyrazili na večerní procházku. Tam jsme i přenocovali. Večer to tam je hezky živé, spoustu krámečků, zmrzlina, restaurace. Kolem Palau se nachází zajímavé skalní kamenné útvary, na Capo d’Orso najdete velkého „medvěda“. Dá se to pěkně prohlédnout i z auta. Jinak z Palau můžete podniknout výlety na protější ostrůvky, na San Maddalenu jezdí trajekt (15 minut). Ostrůvky jsme nenavštívili, ale dost nás to lákalo, podle všeho tam je méně lidí a hezké pláže.