Doprava v Římě

Je hustá a bývají časté zácpy. Jezdí tu hlavně metro a autobusy. Doporučuji kupovat jednorázové jízdenky, většinou je příjemné pohybovat se po Římě pěšky, více toho vidíte a vzdálenosti jsou obvykle do 1-3 kilometrů.

Doprava z letiště Fiumicino do centra

Z letiště máte možnost jet dvěma způsoby:

  • Rychle draze, jeďte vlakem s Leonardo Express (30 minut)
  • Levně a pomaleji, jeďte autobusem s Terravision (cca 55 minut, když není zácpa)

My brali autobus s tím, že jsme se těšili na dobrou podívanou cestou. A ano, cestou už můžete začít s prohlídkou Říma :)
Fiumicino Airport Transfer

Počasí v Římě, kdy jet

Obvykle hodně horké. Bývá často opar. Ideální je jet sem při mírnějším počasí, zvolit třeba březen-květen a potom podzim. V létě je úmorné vedro a navíc v sprnu bývá celá Itálie vzhůru nohama kvůli hromadným prázdninám. Křesťanské svátky se pro změnu vyznačují přemírou turistů ve Vatikánu.

Stravování a ceny

Je tu relativně dost možností jak si koupit něco do ruky. Obvykle kousek pizzy nebo panini. Z restaurací se vyplatí odlehlejší tratorie, které mají hezkou atmosféru a fér ceny. Za běžné těstoviny zaplatíte kolem 9-11 Eur. Espresso na stojáka kdekoliv za Euro, v sedě dražší. Najít supermarket nebývá obtížné. Užívejte si také zmrzlinu a spousty výborných cukráren. Co se pití týče, nejlepší na Římě je, že tu všude narazíte na fontánky. Takže zbytečně nekupujte balenou vodu, stačí plnit pořád dokola jednu láhev tou osvěžující vodou z kašniček.

Kde se najíst v Římě? Mrkněte na moje cestopisy a nebo na seznam vybraných míst.

Řím a moře?

Řím moře nemá. Koupání v Římě tak leda v Tibeře. Ale k moři můžete vyrazit vlakem. Je to chvilka. Pláž nic moc, ale kdo se bez toho neobejde, možnost má.

Řím mapa a orientace

Sáhněte po turistické papírové mapě a nebo si jeďte na datech a užijte si Google maps. Zkusit můžete také aplikace do chytrého telefonu. Orientace v Římě není těžká. Prakticky všude uvidíte buď Emanuelův běloskvoucí památník, nebo vyčnívající kopuli Katedrály sv. Petra. Orientaci usnadňuje také protékající Tibera.