V září jsme se s Martinem vydali navštívit Řím. A protože vždycky rádi vidíme o něco víc, rozhodli jsme se spojit to zároveň s návštěvou Neapole a pobřeží Amalfi.

Letenky do Říma a Vueling story

Letenky jsme koupili dva a půl měsíce před cestou, zpáteční jsme měli za 2 365 Kč pro jednoho. Tentokrát jsme cestovali se španělským Vuelingem. Samotný proces rezervace a nákupu letenek byl poměrně složitý. Trvalo celých 10 dnů, než bylo vše v pořádku. Během těch 10 dnů jsem 4 x kontaktovala podporu online formulářem,  ale reagovali až poté, co jsem jim v zoufalství psala na zeď na Facebooku. A tak se stalo, že první rezervace měla nefunkční booking code.

Snímek obrazovky 2014-12-13 v 18.50.08

Online letenka

U druhé rezervace nastala zase ta chvíle, kdy měl Vueling už peníze za letenky, ale já neměla v ruce žádné potvrzení o platbě, ani booking code. Velkým překvapením byl online check-in před letem. Ten nefungoval, protože jsme ho dělali později než 24 hodin před odletem. Ostatní aerolinky, které jsem zatím poznala, to mívají přesně opačně. Nicméně vše dobře dopadlo a samotná zkušenost s Vuelingem v den letu byla pozitivní. Dokonce nám nabídli bez příplatku odbavení zavazadla do zavazadlového prostoru. Btw. na aktuální nabídku letenek do Říma můžete koukat průběžně na Letušku.

Let do Říma

Na letiště jsme vyrazili taxíkem a  v klidu si vyzvedli letenky. Dali jsme si nevábně páchnoucí espresso u Paula a nemohli se dočkat, až dáme v Říme první italské kafčo. Let trval necelé dvě hodinky, v Římě jsme byli opravdu za chvilku. Když máte štěstí a ulovíte okénko, můžete za dobrého počasí pozorovat Alpy, což je moc pěkný zážitek.

Cesta do Říma z letiště Fiumicino byla snadná, jeli jsme autobusem s Terravision. Ten je na vlakovém a autobusovém nádraží v centru do hodiny. Tedy pokud nechytnete zácpu. Výhodou je, že kus Říma uvidíte už z autobusu. Při cestě je určitě na co koukat. Všude najdete vysoké borovice (které pocházejí původně z Afriky), hromadu památek a krásných kostelů. Autobus nás vyhodil na vlakovém nádraží, kde jsme objevili oficiální stylový Campari bar. Tam jsme zapili náš příjezd.
Fiumicino Airport Transfer

Ubytování v Římě

Ubytování jsem hledala přes AirBnb. Sehnat něco rozumného nebylo snadné. Kritérium byla poloha blízko vlakového nádraží, odkud jsme brzy ráno odjížděli do Neapole a zároveň slušná cena. Nakonec se podařilo sehnat ubytování u vášnivého milovníka umění Maxe pár ulic od nádraží. Max provozuje několik bytů formou B&B. Vystřídali jsme dva byty, což nebylo úplně plánované, ale s tím se nedalo bohužel nic dělat.

95bd2b2e_original

Naše ubytování v Římě: Gustav Klimt pokojíček

Večerní Řím

Po ubytování jsme vyrazili do ulic. Měli jsme namířeno na víno. Prošli jsme kolem krásné baziliky Santa Maria Maggiore a zvlněnými ulicemi došli k výbornému místu Ai tre scalini. Celý dům byl porostlý popínavými rostlinami a před podnikem postávala hromada místních. Dali jsme si tu výborné červené víno a k tomu talíř plný italských sýrů a salámků. Odtud jsme pokračovali ke Koloseu, u kterého bylo moc příjemně. Nebyla tam ani noha a tak jsme si ho kolem dokola pěkně v poklidu obešli a dostatečně se pokochali jeho krásou. Cestou zpět jsme zašli na druhou sklenku vína do menší místní vinárny.