Na rok 2015 máme už s Martinem vybráno. Pod stromečkem byl Istanbul a den před štědrým dnem jsme neodolali výborné nabídce letenek do Seattlu, kterou jsme našli díky Cestujlevně.

Istanbul

Istanbul se chystáme navštívit přelom duba a května. Začala jsem už sbírat první střípky do Fousquare listu a čteme si průběžně průvodce. Ubytování jsme našli s pomocí Lonely planet ve World House Hostelu, čeká nás moc pěkný pokojíček s výhledem na přístav. Máte někdo tipy co v Istanbulu nevynechat? Poraďte co vám utkvělo :) přidáme si to na seznam. Můj seznam zatím obsahuje jen základní památky a asi tisíc restaurací a míst s jídlem.

USA a kus Kanady

Na Cestujlevně se těsně před Vánoci objevil Seatle z Vídně za 8 500 Kč. My se rozhodli během necelého dne a koupili letenky nakonec za 11 400 Kč. Letíme z Vídně a vracíme se do Berlína. Běžná letenka do Seattlu z Prahy se pohybuje obvykle kolem 18 – 20 000 Kč, takže nákup to byl výhodný i když neletíme přímo z Prahy. A proč zrovna Seattle?

USA jsme tak trochu zvažovali, Martin tam má část rodiny kousek od Seattlu, takže je navštívíme a nějaký čas u nich budeme bydlet. Zároveň máme to štěstí, že dostaneme k dispozici auto, což se bude na výlety moc hodit. Nafta ve státech je teď aktuálně opravdu hodně levná. Na západním pobřeží ve státech Washington, Oregon a části Kanady strávíme celý červenec. Sníme všechny kraby, vypijeme spoustu kávy, vína i piva a snad i uvidíme nějakého losa nebo méďu. Chystám se pořádně provětrat foťák a stejně jako na Bali i do USA se mnou pojedou oba objektivy.

Cestování zdar! Napište mi kam se chystáte letos vy, nebo jaké letenky jste nalovili :)