Během našeho týdne v Obertraunu jsme měli chuť udělat výlet vlakem. Když jste u Halštatského jezera a prozkoumáte místní vlakové trasy, zjistíte, že příliš na výběr nemáte. Prostě jste v horách a všude je to poměrně daleko. Ráno jsme nakonec vyrazili do Ebensee, kam se z Obertraunu dostanete za necelou hodinu. Výhledy jsou moc pěkné, projíždíte po východním břehu Halštatského jezera. Cestu nám zpestřila velmi milá slečna z Korei, se kterou jsme se seznámili, protože velmi obdivovala našeho Adámka. A tak řeč nestála a cesta rychle uběhla.

IMG_1185

Jedeme třeba do Ebensee, je tam Travenské jezero

Doufali jsme, že bez příprav trefíme příjemné místo na procházku. No, pravdou je, že v Ebensee (7 tis. obyvatel) vážně nic moc není.  Prošli jsme se tedy k Travenskému jezeru (Traunsee), které mělo krásnou zimní atmosféru. Slunce a zároveň mlha nad jezerem dávala pocit, že koukáme do nekonečna. Kromě zajímavé asijské restaurace ve stylu all you can eat ovšem nejde k Ebensee příliš nic doporučit. Ale zahlédli jsme tu lanovku na vrcholek Feurkogel (1592 m) a muzeum.

A zase ten hezký Bad Ischl

Bad Ischl

A protože jsme měli chuť ještě výletit v trochu malebnějším místě, vrátili jsme se ještě do Bad Ischlu. Byl totiž na půl cesty do Obertraunu a tentokrát bylo azuro. Napodruhé jsme tak měli z téhož města úplně jiný dojem. Vlak staví pohodlně přímo v centru. Prošli jsme se a zastavili se v místní kavárně Immervoll, která má na Foursquare super hodnocení, ale pražské kavárenské fašisty a hipstery by neuspokojila. Nicméně má koutek pro děti a dělá fajn snídaně. Filtrovaná káva jen ke snídani, ale mají horký nápoj z kávových slupek a malý výběr koláčů. Ve městě mají pár dobrých krámků, které se mohou hodit. Ruční výroba klobouků, designové sklenice z Čech, vlněné bačkůrky (jupí), DMko, Billa a tak dále.

Bad Ischl