Mezi nejoblíbenější výlety v Kampánii patří tahle čtveřice: sopka Vesuv, vykopávky v Pompejích, ostrovy Capri a Ischie a Amalfské pobřeží.

Sopka Vesuv

Na jedinou činnou sopku na evropské pevnině se můžete dostat půjčeným autem (dobré si přivstat) a nebo tam dojedete z Neapole EAV autobusy. Vesuv je součástí přírodního parku a ke kráteru se dostanete po zaplacení 8 Euro. Od parkoviště je to k vrcholu asi kilometr cesty po prašné přímé stezce. Obejít můžete téměř celý kráter, nahoře vám na prohlídku stačí půl hodinka. Pokud vás Vesuv zajímá blížeji, níže je také muzeum, které mapuje aktivitu sopky, vstupné se neplatí.

vesuv

Pompeje a Herculaneum

Mezi hlavní turistické cíle patří Pompeje, Vesuvem roku 79 zničené městečko, které se pod nánosy lávy velmi dobře zachovalo. Na prohlídku je lepší vyrazit odpoledne a mít dostatečnou zásobu vody a pokrývku hlavy. Je dobré mít alespoň 2-3 hodiny.

Pompeje

Herculaneum je přístav, který nabízí také pěkně zachovalé vykopávky včetně obyvatel nebo zkaměnělého nábytku. Jezdí sem z Neapole vlak.

Ostrovy Capri,  Ischia a Procida

Na ostrovy se dostanete lodí přímo z Neapole, vyráží se od Castel Nuovo. Všechny ostrovy jsou nádherné a působí jako středomořský ráj. Capri je nejnavštěvovanější, najdete na něm proslulou azurovou jeskyni a také palác císaře Tiberia. Ischia je největším ostrovem a najdete na ní hrad z 15. století, lázně a písčité pláže. Procida je malinká (jen 4 km čtvereční), ale velmi malebná. V přístavu vás přivítají pastelové barevné domečky a vyrazit můžete na pláž.

Procida

Amalfské pobřeží

Na Amalfi se dostanete autobusem asi po dvou hodinové jízdě. Nebo autem přes kopcovitou přírodu s mnoha výhledy. Nejproslulejší je Positano, hodně návštěvníků se zastavuje také v Amalfi. V kopcích nad pobřežím je Ravello, malé půvabné městečko, které je také pěkné navštívit.

amalfi