Přemýšlíte, že vyrazíte do Neapole? Výborně, tady jsou hlavní důvody, proč je to dobrý nápad.

  1. Neapol je zasazená do velmi pěkného prostředí, které je jak stvořené pro výlety. Pár dnů v rušném městě a pak odpočinek při výletu na ostrovy Capri, nebo méně turistickou Ischii. Vylézt můžete až na vrchol sopky Vesuv, prozkoumat můžete co natropila v Pompejích a nebo Herculaneum. Za romantikou a koupáním jeďte na Amalfské pobřeží.
  2. Město je docela malé a dá se poznat relativně rychle. Vrátíte se tu do minulosti, vše působí opravdu staře, místní domy mají atmosféru, která se nezměnila celé desítky let. Vše vypadá stejně a někdy lehce strašidelně.
  3. V Neapoli si přijdou na své milovníci barokních chrámů a také historie, místní muzeum archeologico nazionale je dokonalou sbírkou umění a zároveň tu najdete starověkou pornografickou sbírku.
  4. Výborné je prozkoumat neapolské podzemí, které sloužilo jako zásobárna vody a zároveň jako úkryt za války. Se svíčkou v ruce poputujete maličkými uličkami. Nic pro klaustrofobiky :)
  5. Neapol je místo, kam tolik turistů nejezdí. To je samo o sobě příjemné, je jich tu rozhodně méně, než v Římě nebo Toskánsku.
  6. Jídlo se snažím psát až poslední, ale ve skutečnosti je pro mě důvod číslo jedna. Pizza odtud pochází a je dokonalá a k tomu levná. Kromě pizzy se tu nabízí mnoho pouličních drobných jídel, třeba rýžové koule arancini.
  7. Místní bary s výbornou intenzivní kávou a skvělými sladkostmi vás dostanou a budete v nich několikrát za den. Dejte si ledovou kávu se smetanou, nebo sfogliatelle plněné ricotou a pomerančovou kůrou. A zapijte to místním citronovým likérem limoncello.