Ráno jsme začli den procházkou po Greenwichském parku, kde jsme zašli na vyhlídku, která je hned kousek nultého poledníku. Z kopce máte překrásný výhled na sever na Isle of Dogs – Canary Wharf. Zavzpomínala sem, že když sem tu byla v 8 letech se školou, na Isle of Dogs se tyčil snad jen jediný mrakodrap („pyramida„). Po 20letech je situace zcela jiná a Isle of Dogs zdobí další a další jeřáby.

Greenwich panorama

Greenwich market

Sešli jsme potom dolů a chtěli se podívat na Greewichský market, který se nám loni hodně líbil. Bylo teprve před 11 a stánky začínaly, včetně těch s jídlem. A tak jsme začli brzkým skoro obědem. Martin zkusil smaženou tresku od Da Fish Ting a já měla nejlepší vietnamské závitky s tofu v životě. K tomu nějaká ta palačinka pro Ádu.

Dim Sum, Monmouth a procházka centrem

Pokračovali jsme do centra, takže jsme šli na loď (mhd). Není to ta nejrychlejší varianta, rychlější je vlak (z Greenwiche vedou dvě trasy). Loď je ale rozhodně příjemným zážitkem. Jede se kolem Isle of Dogs, pod Tower Bridge a pak vystoupíte kde se to hodí. My vystupovali na Embankment a šli přes Trafalgar square do Soho a čínské čtvrti, kde jsme zašli na knedlíčky Dim Sum. Zkusila sem troje různé. Na stole byl velký seznam knedlíčků a stačilo jen zatrhávat. Nejlepší bylo ale pozorovat hosty restaurace. Šlo v naprosté většině o Číňany, kteří hodovali způsobem nám nezvyklým. Obvykle měli misku do které si namáčeli hromadu zeleniny a jiného jídla, jídlo hodně sdíleli.

Po knedlíčkách přišel čas projít se po Soho, malé krámečky a kavárničky, poklidná procházka. Důležitou zastávkou je Monmouth, pražírna kávy, obchod a zároveň kavárna s výběrovou kávou, ta je v Londýně už dost tradiční. Krásné malinké místo, kde sme si vychutnali kávu venku na lavičce klábosíc s partou postarších Rakušanů. Když máte těhotenský pupek, hned se vám otvírá spoustu možností na seznámení, stejně jako když už máte miminko v náručí. Cestou jsme ještě mrkli do TK Maxu a ochutnali průměrnou zmrzku z nadprůměrně krásného zmrzlinového krámku.

Isle of dog z Greenwiche

Do Greenwiche jsme dorazili metrem poměrně brzo, v Marks a Spencer jsme koupili kuře a nějaký skvělý saláty. Kuře jsme si upekli u našich domácích a užili si příjemný večer.  Poseděli jsme v Greenwichském parku, výhledy jsou tu krásné a park na jaře působí opravdu svěže.