Cestuju ráda!

Osobní blog o cestování

Istanbul: cesta do turecké metropole

Do Istanbulu jsme vyrazili koncem dubna. Destinace je to z Prahy dobře dostupná a nás lákala tamní arabská kultura, která se v Istanbulu mísí s evropskou. No a tušili jsme, že tam budou mít navíc i skvělé jídlo. Bonusem dubnové návštěvy jsou navíc všudypřítomné tulipány, které Turci milují.

Na letišti v Mastercard lounge

Vyrazili jsme po obědě na letiště, kde jsme stihli vyzkoušet Mastercard salonek. Ten slouží pro relax, občerstvení a odpočinek před letem pro klienty Mastercard vybraných bank. Můžete si tam přečíst časopisy, noviny, dobít telefon a vypít třeba celou Becherovku. To vše pro držitele karty zdarma a pro doprovod za pár stovek. Ze salonku máte moc pěkný výhled na letadla a určitě vám to zpříjemní čekání na nástup do letadla. Salonek funguje jen na terminálu 1 (mimo Schengen).

Let do Istanbulu

Na let jsme se těšili, protože jsme měli objednané jídlo a taky jsme s tureckými Pegasus Airlines letěli prvně, čekali jsme jaké to celkově bude. Letadlo bylo velmi pohodlné, rozhodně to není jako u nízkonákladovek. Obsluha v pohodě a jídlo, jídlo bylo naprosto skvělé, plně v tureckém stylu. Když si ho objednáte dopředu v rámci online checkinu, je cena výhodnější. Co se nepodařilo při cestě tam i zpět – pokaždé jsme z nějakého důvodu zůstali v letadle před odletem sedět strašně dlouho, cestou tam dokonce celých 50 minut.

Let do Istanbulu Pegasus

Přistávání v Istanbulu

Uvítací trik v Istanbulu a ubytování

Letiště Sabiha Gocken bylo moc pěkné a bylo snadné se zorientovat. Šli jsme na autobus, který nás měl dovézt do centra. Z letiště nás čekala poměrně dlouhá cesta, ale těšili jsme se, že toho právě hodně uvidíme a prohlédnem si běžné části města z busu. Ten jsme našli hned, stačí hledat před letištní halou frontu turistů. Autobus jel kolem arabské části, přejel Bospor a dostal se do čtvrti, která nás dost překvapila. Spousty úplně nových mrakodrapů a další ve výstavbě.

Dlouhou procházkou jsme z Taksimu dorazili na ubytování. Prakticky hned po výlezu z autobusu na nás místňák vyzkoušel manipulativní obchodní trik. Upustí kartáč, vy mu ho podáte, on se pak tváří, že je moc vděčný a že vám za to vyčistí boty. Za službu chce ale potom zaplatit totálně nesmyslnou částku. Na ulici jsme potom viděli mnoho dalších čističů, kteří upouští smetáky. Martin čističovi dal jen zlomek toho co chtěl, čímž jsem ho pasovala na hlavního vyjednavače naší výpravy.

Ubytování nedopadlo úplně nejlíp, protože nás chtěli ubytovat na úplně jiný pokoj i přesto, že jsme měli ubytování objednané několik měsíců dopředu. Nedali jsme se a dostali náš vyhlídnutý pokoj, který sliboval nádherný výhled na celý Bospor. A podařilo se, výhled to byl opravdu nádherný. V noci jsme si hned všimli historického centra se všemi mešitami. U Bosporu kotvily taky obří lodě, takové ty jak si myslíte, že je to desetipodlažní dům a ona loď.

small016

Přesunu jinam jsme se stejně ale nevyhli, protože nás z pokoje vystěhovali o pár dnů později. Tak jsme si aspoň vykomunikovali noc zdarma.

Istanbul na nás první den po příjezdu působil vlastně jako každé jiné evropské město. S kapkou toho orientu. Překvapila nás jeho rozlehlost a velké množství mrakodrapů i pouličních čističů bot. Usnuli jsme raz dva.

1 Komentář

Napsat komentář

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

© 2019 Cestuju ráda!

Lucie