Začátkem jara jsme zvažovali, kam vyrazíme. Vyhrála to obytka a nabízelo se Nizozemsko, protože není až tak daleko, když jedeme na týden. V plánu bylo začít v Amsterdamu a celkově nám šlo o to nasát jarní atmosféru, pokochat se tulipány, ale taky zajet k moři. Z půjčovny jsme tentokrát půjčili menší obytku, 6m s alkovnou, bez „garáže“. Na týden člověk potřebuje méně krámů.

Cesta, řídila jsem obytku!

Vyrazili jsme v šest večer, cesta ubíhala vcelku rychle, děti usnuli ještě v Praze. V Plzni jsme měli v plánu večeři v Da Pietro, kde mají neapolskou pizzu. Adámek už v Plzni hlásil, že chce domů do 5. patra :D cestování s dětmi je zkrátka velmi roztomilé.

Plzeňská neapolská pizza u Da Pietro

V noci jsme se za volantem i na chvíli vystřídali, obytkou se mi jelo vcelku nezvykle, měla jsem pocit, že se auto pořád dost naklání a po dlouhé době jsem musela řadit. Pocitu, že se rozhodně převrátíme, jsem se ovšem nezbavila do konce cesty :D s naší první obytkou na Sardinii jsem tyhle pocity neměla.

Příjezd do Amsteru: Pijp satay a výběrovka

Dorazili jsme kamsi před Amsterdam a tam vjeli mezi louky a místní usedlosti. Dali jsme si snídani s výhledy na kanály a pastviny. Pokračovali jsme do místního supermarketu, dokoupit nějaké zásoby.

Já a Davíďák. Je třeba se vyfotit, s těma květináčema. Pořád, často, všude <3

Do Amsteru jsme se dostali nějak po obědě, parkovali jsme u krásného parku Sarphatipark ve čtvrti Pijp, kterou jsem měla doporučenou, jako takovou hezkou místní, kde žijí opravdoví Holanďané a ne turisti. Parkování je trochu těžší, potřebujete větší parkovací místo, třeba dvě za sebou jako sme našli u právě u parku.

Parkování v Amsteru v Pijp

Zašli jsme do jednoho malého bistra Warung Spang Makandra na skvělý levný satay a snědli ho přímo na sluníčku před bistrem.

Satay v surinamském bistru. Hranolky od Turků pro Ádu.

Pak následovala procházka na kávu do Back to Black, kterou jsme stihli jen tak tak, protože zavírala. Dali jsme ještě procházku více směrem do centra. Adámek vytuhl Martinovi za krkem, takže jsme pak rychle opustili centrum (svezli se moc hezkým metrem) a vyrazili obytkou za město, směr tulipánové zahrady Keukenhof.

S dětmi v Amsteru
Prohlídka města lehkou procházkou