Ráno jsme vyrazili do jedné z posledních částí ostrova, kterou jsme zatím neprojeli. Na jiho západ. Ten je takový vyprahlejší a poměrně opuštěný. Celý ostrov stihnete prozkoumat v pohodě za 3 – 4 dny. V plánu bylo koupání. Silnice se tu vine podél pobřeží a my dlouho hledali, kde zůstat. Nakonec zvítězila malá pláž v Chiessi, která byla zase úplně odlišná od těch, kde jsme doteď na Elbě byli. Byla kamenná, všude obřá kameny a k tomu větší oblázky. Moc hezké místo. Našli jsme si místečko, vybalili svoje saky paky a šli se koupat, když v tu slyšíme ostatní, že ve vodě jsou medůzy, tak ať dáváme bacha. Avšak já i Martin jsme to schytali. Medůz nebylo moc, ale tohle koupání je pro dobrodruhy. Nejde mi jen tak plavat, když kontroluju vodu kolem sebe :) a tak jsme se na pláži spíš kochali.

Elba pláž v Chiessi

Elba Chiessi

Odpolední relax na hotelu u bazénu

Hotel Tirrena Elba

Vzhledem k nepříznivým podmínkám žhavého koupání na Chiessi jsme odpoledne strávili u hotelového bazénku. To bylo super, protože jsme tu byli úplně sami. V hotelu bylo málo hostů a většina tu byla kvůli cyklistice a vraceli se pozdě večer.

Večeře a procházka v Portoferraiu

Portoferraio je poměrně malé, hnedka ho obejdete. Najdete tu příjemné krámečky, přístav, zmrzlinu i kavárničky. My jsme měli namířeno do Osteria Libertaria na večeři. Dali jsme si chobotnici, tuňáka v krustě a sépiové risotto, červené víno a nějaký ten dezert. Vše ok, potom už jen procházka, zmrzka a spát.

Portoferraio Elba přístav