Ráno jsme po snídani jeli prozkoumat druhý konec ostrova. Vystoupali jsme do vysokého kopce, abychom měli krásný výhled na záliv s Portoferraio. Z kopce jsme potom sjížděli do Rio Marina, menšího města s hezkým přístavem. Prošli jsme si ho kolem moře a koupili místní speciální sladké pečivo na ochutnání. Podle památníků se dozvídáme, že se tu těžila železná ruda. Těžba je vůbec pro Elbu typická (Portoferraio = železný přístav).

IMG_0791

Porto Azzurro

Krásné místo, přístav, fontánky a domky jsou malebné a vy si říkáte, že tady byste chtěli trávit důchod. Prošli jsme se, dali si malý oběd, pro toto místo oblíbenou chobotnici s brambory. Potom zmrzlina a znovu jsme nasedli do auta s chutí jet se vykoupat. Hledali jsme pláž, nějaké měly být dál na jihovýchodním pobřeží a vypadalo to, že snad tam ani nebude příliš rušno, oproti severním plážím ostrova.

Porto Azzuro

IMG_0799 (1)

Pláže pod Porto Azzurro: koupání na pláži Calanova

A opravdu, silnička se tenčila, až jsme jeli po prašné cestě. Na jejím konci jsme našli příjemnou pláž s drobnými oblázky v malém zálivu, kde jsme zakotvili. Pláž Calanova musí být ale o dost hezčí ráno, protože jak je na severovýchod, je tu brzy odpoledne stín od kopce nad ní. Lidí tu bylo jen pár. Dali jsme si kávu, čerstvé fíky a spokojeně si užili koupání. Více ještě odlehlejších pláží by bylo dál na jih, ale kdoví jaká je tam příjezdová cesta.

Pláž nedaleko Capoliveri

IMG_0888 (1)

IMG_0827

Večeře v Capoliveri

Jeli jsme směr domov a cestou měli městečko Capoliveri, kde jsme zastavili na večeři. Na náměstíčku jsme si v jedné z doporučných restaurací dali penne s krevetami a ančovičky. Martin měl strašnou chuť dát si ještě na závěr margheritu, která vážně nebyla špatná.

Capoliveri je na jižním výběžku Elby, kde byl k večeru úplně okouzlující pohled na zbytek ostrova. Barvy, osvětlené město, kopce a moře tvořily vážně geniální kompozici pro fotku a vy v tu chvíli nemáte nic lepšího než iphone :/ tak aspoň ilustračně, jaké jsou večery v Capoliveri.

Capoliveri Elba