Elbu jsme si vybrali, protože jsme byli v září na dovolené v Umbrii a Toskánsku. Chybělo nám moře a tak jsme ještě na konci pobytu zajeli na právě na Elbu. Ostrov to není nijak zvláštní, ale vše splnilo účel, užili jsme si pár dnů u moře a prozkoumávání ostrova bylo taky zábavné. Na Elbě je pro mě zajímavá obrovská pestrost místních pláží.

Elba

Vyrazili jsme brzy ráno z Umbrie a ještě dopoledne se nalodili na trajekt z toskánského Piombina směr Elba. Měli jsme rezervaci na konkrétní hodinu, ale nebyl problém jet dřívějším trajektem, který zrovna vyrážel. Na lodi jsme zapluli hned na croissanty a capuccino. Croissanty byly tak skvělé, že jsem jim je málem  všechny snědla. Důkaz čokoláda na zubech na fotkách. Přistávání v Portofferaiu je hezké, vidíte pěkně město a vůbec, přijíždět kamkoliv lodí je pro mě super zážitek. Jeli jsme vyhledat náš hotel, pár kilometrů východně od hlavního města Portofferaia. Ubytovali jsme se a byli jsme dedikováni do nějaké hospodářské usedlosti předělané na pokojíčky. Nebylo to špatné, ale areál hotýlku měl zase pěknou zahradu a bazén. Tam jsme tedy chodili asi 300m z pole :)

trajekt elba

Vyrážíme na pláž Capo Bianco

Ubytovali jsme se a vyrazili na pláž. Vysněná pláž na Capo Bianco s bílými kamínky a tyrkysovým mořem vypadala podle všeho fakt náramně. Jenže byla neděle a my měli hromadu věcí. Představte si dva, jak vláčí batole, kočár, coolboc, paraple a lehátka dolů z útesu po schodech. A jak pak zklamaně stojí na pláži plné Italů a snaží se najít kus místa pro svých pět švestek.

Capo bianco

Nakonec jsme zaparkovali a s chutí zasedli do křesílek. Martin na holčičku křoupající hlasitě mrkev 40 cm od jeho hlavy již nikdy nezapomene. Pláž to byla jinak určitě krásná. Lepší asi ráno, teď byly u břehu vyplavené chaluhy. S pokročilým odpolednem Italové zvedali kotvy a pláž se začala vyprazdňovat. Příště bych šla ráno.

Večer jsme se vrátili zpět do pole a těšili se, že třeba další den najdeme osamocenější pláž. Není to vždy lehké, protože když hledáte, všude narazíte na krásno pláž, která něčím zaujme. Ale najít malé klenoty, to chce duši průzkumníka a taky dost času a ideálně být bez batolete :)