Druhý den přinesl příjemné koupání a hlavně překrásnou procházku křížovou cestou na úžasnou vyhlídku. Ráno jsme posnídali v hotelu, kde mimochodem byly snídaně skvělé. Voňavé pečivo, ovoce, sýry. Nic nám nechybělo a snídali jsme na terase s výhledem do zahrady. Mířili jsme na písčitou pláž Biodola, z fotek vypadala krásně a slibovala prima koupání pro dítě.

Elba Biodola

Parkování ušlo, dorazili jsme ještě před desátou a lidé teprve začli chodit. Oproti fotkám písek nebyl světlý, ale tmavě žlutý a voda čistá a klidná, no prostě pro děti.  Užili jsme si koupání a moc dlouho se nezdrželi, chtěli jsme objevovat další pláže. Ty bez lidí, jak jinak.

Severní část Elby je pěkná, plná výhledů. Jedete klikatými silničkami a sem tam najdete odpočívadlo s výhledem na skály. Na jednom z odpočívadel jsme si vařili kafe a kochali se. Měli jsme namířeno na západní část ostrova, kde se dá vyjet i poměrně vysoko. Nad přístavem Marciana Marina jsme narazili v kopcích na vesnici Marciana.

Marciana Elba

Tam jsme v malém bufeto bistru dali lehký oběd a opět si užívali krásný výhled. Potom jsme chtěli pokračovat autem a už ani nevím, jak se to stalo, ale ocitli jsme se kdesi v borovicovém háji, kde dál stoupala cesta, už autem nesjízdná. V průvodci něco psali o velmi starém kostelíku a vypadalo to, že cesta vede k němu. Toužila jsem k němu dojít, jen jsem netušila, jak je to daleko. Zaparkovali jsme auto a vydali se na cestu. Byla z toho úžasná procházka asi na dvě hodiny.

IMG_0716 (2)

IMG_0712

V borovicovém háji jsme narazili na technika, který moc anglicky neuměl, ale nějak jsme se napůl domluvili italsky a mně bylo jasné, že kostelík je asi 20 minut pěšky. Pokračovali jsme a za chvíli vyšli z lesíka a narazili na kamennou křížovou cestu s kampličkami. Nadšeně jsme pokračovali výš a výš, kapličky co jsme míjeli nám svými výjevy naznačovaly, jak jsme daleko. Někde v půli cesty jsme sundali boty a nechali je v lese, po kamenech byly boty překážkou a naopak bosky se šlo krásně. Nikde ani živáčka, jen příroda a výhledy.

Nahoře je opravdu velmi starý kostelík Madonna del Monte a navíc je místo proslavené ještě kvůli Napoleonovi. Fungovalo tu tehdy spojení s pevninou pomocí telegrafu. Napoleon sem prý během svého exilu chodil posedávat na kameny, dívat se na svou rodnou Korsiku a osnovat plány na útěk. Prohlédli jsme si kostelík, který má krásné nádvoříčko se studánkami. Kolem je to taky hezké, nejvyšší část ostrova slibuje super výhledy z obřích kulatých kamenů obklopených zelení.

Elba Madonna del Monte

Cesta dolů šla rychle a my se vrátili k autu a pokračovali zpět do hotelu. Nenašli jsme sice pláž, ale tohle bylo daleko, daleko lepší. Tohle je TO místo, které toužíte najít. Klid, krása přírody a žádní turisté. Na to se nezapomíná.

IMG_0764