Druhý den jsme měli v plánu navštívit další z ostrovů benátské laguny. Líbivě působí obzvlášť odlehlejší Burano, které je méně navštěvované a malebné. Murano je oproti tomu kýč se sklem, jak jsme při návštěvě pochopili.

Trh Rialto

Protože jsme chtěli vidět alespoň jeden trh, zamířili jsme ráno před odjezdem na ostrovy nejprve na Rialto. Trhy jsou tu od nepaměti a tohle místo je opravdu slavné. Trh je to ale poměrně maličký, zelináři s pěknými kousky ovoce i zeleniny, nic speciálního. Zajímavější potom byla rybárna, část kde se prodávají nejrůznější úlovky a plody moře. Nakonec jsme ani nic nekoupili a nevařili, přecijen nás čekal přes den výlet.

seafood-rialto

benatky-trangheto

Murano a Burano

Nalodili jsme se na loď za nedlouho vystupovali na Muranu. Jsou to prostě menší Benátky, všude kanály a tisíce obchodů se sklem. Protože Benátky jsou věhlasná sklářská velmoc, směřují sem davy, aby viděli výrobu skla a něco i koupili. Problém je, že v některých obchodech kupujete sklo made in china. A nebo taky z Čech. Nejvíce mě tu zaujal místní kostelík, uvnitř skrývá krásnou zlatou mozaiku. Poměrně rychle jsme naskočili na další loď a zamířili na Burano.

Burano-vylet-obed

Tam se nám líbilo. Poklidné spíše vesnické místo plné pestro barevných baráčků. Sluníčko svítilo a my si ostrov v klidu líně prošli. Dali jsme si k obědu fritované plody moře, mix malých krevetek mušlí a tak podobně se usmaží a vy to jíte vcelku, tedy žádné loupání. Měli tu také výborné tiramisu, které stálo rozhodně za to. Tiramisu mimochodem pochází z od Benátek nedalekého města Trevisa.


Zajímavé na Buranu je, že jsme tam potkali několik asijatů, kteří tam fotí svoje svatební fotky. Takové dvojice obvykle potkáváme i v Praze. Z Burana jsme odjeli asi po dvou hodinách. Ostrov je maličký, má sice různá zákoutí, ale vypadá to pořád podobně. Rozkošně.

.