Možná to znáte, když už jste někde, můžete být ještě někde kousek dál. Takže když už jsme byli v Benátkách, potřebovali jsme zajet taky do Dolomit. Dobrá příležitost se vyskytla poslední den odjezdu. Prostě jsme to vzali přes Dolomity.

Treviso domov tiramisu

Zajeli jsme do Trevisa, poptat se, jestli tu opravdu vzniklo tiramisu. Navštívili jsme místní cukrárnu a tam nám to paní potvrdila. Jen ona restaurace je už prý zavřená. Treviso je poměrně malebné město, ale moc jsme ho neprošli. Prostě taková ta ranní zastávka na snídani. Káva  a skvělé plněné pečivo, přesně tak jak to mám v Itálii tolik ráda. Tenhle snídaňový spot jsme našli opět na Foursquaru. Ještě jsme zajeli do pasticcerie Conca D’oro, kterou vlastní pán z Neapole, protože Martin vždy všude po Itálii hledá neapolskou sfogliatellu.

bar italie

Tohle je pro mě Itálie. Snídaně ráno v baru na stojáka za pár euro. Pasticceria Tiffani

Belluno: brána do Dolomit

Velmi hezkou zastávkou bylo městečko Belluno. Zastavili jsme na parkovišti pod městem a nahoru se dostali po mnoha eskalátorech. Z vrchu jsou pěkné výhledy na přírodu a hlavně na začínající Dolomity.  Ve městě bylo pár trhů a my udělali i nákup domů. Prvně jsem zkusila dovézt a zpracovat artyčoky.

belluno

Cortina d’Ampezzo: srdce Dolomit

Měli jsme namířeno do oblíbeného místa Dolomit, Cortiny. Přijeli jsme tam a nebylo prakticky možné zaparkovat a tak jsme si vesničku jen asi třikrát projeli a kochali se z auta těmi výhledy. Vyjeli jsme potom více do hor a tam si prohlédli ještě zasněžené kopce. Příroda je tu nádherná a tyhle Alpy opravdu vypadají jinak než například ty rakouské. Zlomy mají hlavně vertikální a občas to působí až gotickým dojmem, jak kdybyste se dívali na přírodní katedrálu. Bylo to příjemné rozloučení s Itálií.

Dolomity

Dolomity

A potom už jen dojet domů, před námi bylo nějakých 700 km :)