Vstáváme v 6 a jdeme se trochu nasnídat. Mají tu vločky v kokosovém mlíce, mňam. Potom nás jdeme vyřešit naše oblečení. Nevěsta Mamta nám pořídila sárí a Martinovi jeho oblek. Dostávám sárí, vybalím tři kousky a umím si oblíct vše kromě šátku. Ten mi pracně asi 20 minut obléká jedna z mnoha tetiček. Všichni tu vypadají překrásně. Ty barvy!Ceremonie
začíná vítáním ženicha a jeho rodiny. U vchodu je čekáme. Rodina nevěsty drží kokosy se zrcadly a s květinami.


Květiny jsou všude, i já od rodiny ženicha dostávám tečku na čelo a voňavý jasmín.
Ženich přijde nahoru a my ženy ho sypeme postupně obřadně rýží. Na vše dohlíží mnich, oděný tak na půl. Všichni tu chodí nejradši naboso.

Všichni se s námi seznamují. Není tu moc lidí. Nejbližší rodina. Je to pro nás velká pocta, že tu smíme s nimi být. Všichni papají a popíjí čaj. Martin si dává ercefuryl a nějak často odchází z obřadní síně. Tímto děkujeme Kaličovi, že nám tuto špuntovací pilulku poskytl.


Zjišťujeme, že finální obřad bude ve 12:00. Je to vypočteno astrologem na základě jejich horoskopů. Než si vyberete ženicha musí se prověřit, zda jsou horoskopy kompatibilní. Je 36 bodů a musíte se shodovat alespoň v 18 z nich. Potom nic nebrání lásce a sňatku. Tyto druhy svazků prý vykazují minimum rozvodů.


Jdeme do finále. Mezi ženicha a nevěstu se pověsí plenta, evropana může překvapit, že jsou na ní samé hákové kříže. Je to svastika, symbol štěstí a jeden z mnoha symbolů hindu boha Visňu. Plenta se po dlouhém prozpěvování sundá, hází se oranžová rýže a nevěsta si se ženichem vymění květinový věnec, podobá se to naší výměně prstenů, ale není tu ani polibeček. Vše až dnes večer :) následuje obřad propojování, kněz něco odříkává a maminka nevěsty jim polévá spojené ruce.


Potom je kněží obmotávají celé provázkem a spojují. Následuje rozdělávání ohně (ano uvnitř) a skládání 7 slibů. To už je připraven oběd a všichni už chodí pro jídlo. Jí se na klíně, nesedí se u stolů. Obřad s knězem dál pokračuje a manželé mají spoustu „práce“ dokončit ceremoniál. Sem tam někdo pozoruje co dělají, ale jinak se všichni baví a jedí volně.

Bylo to krásné, jdeme si odpočinout. Následuje recepce v jiných šatech. Přichází přát přátelé, kolegové, sousedi. A večeří se, klábosí se. Tuna fotek a spousta jídla včetně čínských nudlí, dim sum, pizzy a pasty.


Po recepci se rozezní neuvěřitelný indický disco a techno. V asi deseti lidech rozhejbáváme naše slavnostně oděná těla. Ale už nás honí rodiče, je čas jít jíst (zěnich a nevěsta jedí poslední) a tak opravdu disko a veškerý řádění (ehm zcela střízlivé a počestné) končí v 22:55. Dobrou noc 😄😄 ovšem nevěsta nám šeptá, že rodiče půjdou spát a mají dva rumy….


Nakonec se nic nedělo a manželé se asi s rumy zavřeli sami :) to chápu, přecijen první společná noc.