Cestuju ráda!

Osobní blog o cestování

Benátky: cesta přes rakouská jezera a první večer

Do Benátek jsme se vydali týden po velikonocích. Doufali jme, že tam nebude ještě moc lidí a to nakonec vážně vyšlo. Den předem jsme pobalili a měli spoustu, spoustu věcí. Cestování s miminkem počet zavazadel podstatně zvýší a to jsem si vždycky myslela, že určitě hodně věcí nepotřebujeme nikam vozit.

Vstali jsme ve 4 ráno a z Prahy vyráželi v 5. V osm už jsme tankovali v Budějovicích a kolem 9 dorazili k rakouským jezerům. Vybrali jsme si procházku a piknik u Atterského jezera (Attersee), které je hodně velké, na délku má 20 km a je třetím největším jezerem Rakouska. Vytáhli jsme kočárek, naložili náš kempovací set na přípravu filtrované kávy a vyrazili. Nakoupili jsme pár drobností v místním Coopu a za chvíli už našli překrásný plácek na břehu jezera úplně stvořený pro příjemný odpočinek. Byl čtvrtek dopoledne a nikde ani živáčka a to jsme byli v městečku.

Atterské jezero

Snědli jsme pár německých preclíků (ňam) a Martin uvařil kávu i smočil nohy v jezeru. Jezero je krásně čisté, musí tu být v létě super koupání. Podle všeho teplota vody dosahuje v létě i krásných 25. Na jezeře se nám líbil výhled na hory, začínají tu už Alpy.

Cesta do Itálie přes Rakousko směrem na Villach se mi zdála podstatně klidnější, než cestovat kolem Mnichova a přes Brennerský průsmyk. Byl malý provoz a jelo se pěkně. Nikde žádné zácpy a narozdíl od německých dálnic v okolí Mnichova, žádná osmdesátka. Do Benátek jsme dorazili asi kolem šesté. Ubytovali jsme se v úplně ideální lokalitě. Klidná vilková čtvrť s B&B Rosa Rossa. 5 minut cesty na autobus, který je za dalších 7 minut v Benátkách. Vydali jsme se na první průzkum. Už ten večer nás překvapily dvě věci. Benátky se zdály být poměrně velké a opravdu liduprázdné. Měli jsme štěstí a objevili hezká zákoutí. Spletité uličky podobné těm, co známe z Neapole, tu byly všude a kolikrát bylo těžko uvěřit, že se tudy někam opravdu dostanete. Máte spíš pocit, že jste u někoho na dvorku. Objevili jsme místní jednoduché bistro, které nevypadalo zle, konkrétně se nám líbila jejich pizza. Nebyla sice tak dobrá jako v Neapoli, ale potěšila.

Benátky a pizza

1 Komentář

  1. Už se těším na další článek z cestování :)

Napsat komentář

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

© 2020 Cestuju ráda!

Lucie