Cestuju ráda!

Osobní blog o cestování

Moře a pláže na Bali

Bali omývá z jedné strany Indický oceán a ze strany druhé Jávské moře. Na ostrově najdete hodně různorodých pláží a v moři korály a nespočet živočichů. Když se vyhnete hodně přelidněnému jihu ostrova, najdete i pláže, kde budete moci dovádět úplně sami.

Soka beach

Soka beach, jiho-západ ostrova

Moře a jeho teplota

Teplota moře na Bali je příjemně teplá, průměrně kolem 27 stupňů.  Je tu oceán a příboj bývá dost silný, pozor je třeba dávat na silné proudy. Místní moře mají v oblibě hlavně potapěči a surfaři.

Pláže na Bali

Na Bali najdete snad všechny typy pláží. Ať už světlé písčité (jih Bali, západní strana poloostrova Bukit, pláže Bingin, Balangan, Padang Padang), nebo ty se sopečným černým, stříbřitě zářícím pískem na západním pobřeží (Soka, Balian). Velké kouzlo mají také oblázkové pláže, které jsem viděla na východním pobřeží. Severní pobřeží je typické spíše kamenitým pobřežím. Za pohádkovými plážemi s bílým pískem se jezdí na ostrůvky Gili na východ od Bali.

Padang Padang

Padang Padang beach na jihu ostrova

Východ ostrova

Oblázková pláž na východě ostrova

Surfování na Bali

Surfování na Uluwatu

Surfování na Uluwatu

Jih Bali na poloostrově Bukit je úplnou surfařskou kolonií. Surfovat se dá od září do dubna na východním pobřeží a po zbytek roku na západním. Pro surfování jsou tu super podmínky a surfovat se tu můžete naučit u některého z lektorů, ty se vyplatí dobře vybírat a vyhradit si na učení dostatek času. Ideální pro začátečníka jsou alespoň 3 dny plné surfování.

Uluwatu beach

Uluwatu beach, jih ostrova

Potápění a šnorchlování na Bali

Na Bali míří potapěči z celého světa. Podmořský svět je tu nesmírně bohatý, pod vodou tu podle odhadů žije asi 3 x více různých druhů živočichů, než v Rudém moři, kam to mají čeští potapěči jinak nejblíže. Pro potápění je výborný sever ostrova, kde se nachází i nějaké vraky (např. Liberty u Tulambenu). Mezi nejhezčí zážitky patří výjezdy do mantí zátoky u Nusa Penida. Potapěči na Bali musí jen občas zabojovat se silnějšími proudy. Víc o potápění na Bali se můžete dočíst v reportu od Hastrmanů.

Kubu potápění

Kubu, severo-východ vhodný k potápění

1 Komentář

  1. Šikovná Lucky, zdraví David

Napsat komentář

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

© 2020 Cestuju ráda!

Lucie